A tri-peptide research formulation selected for exploration of regenerative signaling, structural protein modulation, and cellular aging models in laboratory settings.
Regenerative Research Bundle
Original price was: $399.99.$374.99Current price is: $374.99.
Note: Shipped In Freeze Dried Lyophilized Form – Requires Bacteriostatic Water for Reconstitution (Sold Here)
Vial Size: 3 mL each (Can hold up to 3 mL of BAC Water)
FREE shipping on orders $250+
GHK-Cu
| Weight | .06 kg |
|---|---|
| Size | 40 mg |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Lyophilized: store at -20 °C (-4 °F) or below. |
| Molecular Formula | C28H46CuN12O8 (copper-bound complex) |
| PubChem CID | 133697840 http://www.pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/133697840 |
| Disclaimer | These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. For research purposes only. Not for human consumption. |
BPC-157 + TB-500
| Weight | .06 kg |
|---|---|
| Size | 10 mg |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Lyophilized: freeze at ?20 °C (?4 °F). |
| Molecular Formula | C??H??N??O?? C38H68N10O14 (TB-500 fragment sequence) |
| PubChem CID | 9941957 62707662 |
| Disclaimer | These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. For research purposes only. Not for human consumption. |
Epitalon
| Weight | .06 kg |
|---|---|
| Size | 50 mg |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Lyophilized: freeze at ?20 °C (?4 °F). |
| Molecular Formula | C14H22N4O9 |
| PubChem CID | |
| Disclaimer | These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. For research purposes only. Not for human consumption. |


