A precision-formulated pairing of two extensively studied neuroregulatory peptides designed for researchers exploring pathways related to focus, memory processing, stress response, and cognitive performance in controlled laboratory settings.
Cognitive Research Bundle
Original price was: $149.99.$109.99Current price is: $109.99.
Note: Shipped In Freeze Dried Lyophilized Form – Requires Bacteriostatic Water for Reconstitution (Sold Here)
Vial Size: 3 mL each (Can hold up to 3 mL of BAC Water)
FREE shipping on orders $250+
Semax
| Weight | .06 kg |
|---|---|
| Size | 10 mg |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Lyophilized: freeze at ?20 °C (?4 °F) |
| Molecular Formula | C37H51N9O10S |
| PubChem CID | 9811102 |
| Disclaimer | These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. For research purposes only. Not for human consumption. |
Selank
| Weight | .06 kg |
|---|---|
| Size | 10 mg |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Lyophilized: freeze at ?20 °C (?4 °F). |
| Molecular Formula | C33H57N11O9 |
| PubChem CID | 11765600 |
| Disclaimer | These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. For research purposes only. Not for human consumption. |








